Úvodní stránka

 

V roce 2016 proběhne již 13. ročník airsoftové operace Protector. Opět posuneme tuto událost o další úroveň dál. Protector XIII. bude jako předchozích 7 ročníků se silnými prvky LARPu a vojenské simulace a opět se bude odehrávat v součastném Afghánistánu, konkrétně ve fiktivní provincii Zábul.

Na Protectoru se spolu setkají domorodí vesničané, vojáci mezinárodních jednotek ISAF, agenti různých výzvědných služeb, místní afghánská policie, místní afgánská armáda, místní zdravotníci, kontraktoři, ozbrojené povstalecké skupiny, hnutí Tálibán, zpravodajské týmy a další a další postavy a skupiny (například jedna z mnoha - v roce 2011 skupina prospektorů, v roce 2012 skupina organizace USAID, v roce 2014 telekomunikační společnost Zábul Telecom).

Protector XII. (2015) video

Co je to LARP ?

LARP – Live Action Role Play - je forma hraní rolí, ve kterém živí lidé fyzicky svými činy představují činy svých postav. Účastníci interagují mezi sebou navzájem a s okolním prostředím, přičemž usilují o splnění cílů ve fiktivním světě reprezentovaném světem skutečným. Pro LARP je typické, že nemá žádné publikum a jeho smyslem je hlavně zábava a zážitek účastníků. Přestože jsou LARPy primárně určeny jejich hráčům a hráčkám a nikoli publiku, jsou velmi fotogenické - především díky propracovaným kostýmům a herním výkonům hráčů.

Tento 13. ročník má z čeho čerpat – organizační tým se s minimálními změnami drží již od začátku a zkušenosti za tuto dobu načerpané promění v roce 2016 opět do špičkového a nezapomenutelného zážitku. Takového, jaký účastníci chtějí a jaký se jim bude líbit.

V roce 2016 bude předcházet na stejné prostoru ve stejné provincii bojová operace Lizzard (VII.ročník), která bude utvářet počáteční situaci Protectoru. Zatímco Lizzard je čistě bojová operace s úkolem vytlačit silné povstalecké jednotky z oblasti a nastolit mír, tak Protector je o rekonstrukční a mírové činnosti. 

 

Poslední ročník opět proběhl k naší převážné spokojenosti. Bohužel stejně jako každý rok se objevilo velké množství nedostatků a námětů ke změnám. Proto nás i Vás čeká v příštím roce nemálo změn a nových herních prvků. Budeme provádět tvrdší selekci účastníků, zrušíme pravděpodobně jednu ze základen ISAF, posílíme pravomoci a mandát ISAF a zavedeme nové prvky v oblasti ekonomiky a společenské interakce.

Budeme dále podporovat kmeny, guvernéra, veškeré podnikání, silnou a organizovanou povstaleckou aktivitu, úspěšnou a oblíbenou herní měnu a další lety osvědčené prvky. Stejně jako minulý rok budou platit pravidla omezení používaných zásobníků pouze na tlačné s vyjímkami u kulometů.

Každým rokem víc a víc z Vás chce přijet na Protector významně dřív, než je začátek akce. U některých vesnic a základen je to možné, u některých bohužel ne. Pro příští ročník Vám proto nabízíme si pro určité lokality zamluvit dřívější příjezd a užít si tak v Zábulu delší dobu.

Stejně jako v roce 2015, bude akce začínat o půlnoci ze středy na čtvrtek a končit bude v neděli ráno v 8:00 ... celková doba akce tak bude opět 80 hodin.

Na akci bude opět možné dorazit několik dní dopředu a v úterý proběhne v Khas Konaru "Předprotectorová párty".

  

 

  

Místo konání: BVP Svébořice, Areál Nové Dvory, poblíž Mimoně

(http://www.mapy.cz/s/cUjt)

Otevření prostoru:

19.7.2016 v 10:00

Registrace účastníků: 

19.7.2016 od 16:00 do 20:00, 20. - 22.7.2016 od 10:00 do 22:00registrovat se bude možné i během hry, od dne 22.7.2016 od 18h bude při registraci od účastníků vybírán poplatek za pozdní registraci 100kč za osobu

Začátek akce: 21.7.2016 v 0:01

Konec akce: 24.7.2016 v 08:00

Osoby mladší 18-ti let se mohou této akce účastnit pouze s písemným svolením zákonného zástupce a v doprovodu odpovědné osoby starší 18-ti let.

např. je-li členovi týmu méně než 18 let, přinese na registraci potvrzení od rodičů (na požádání zašleme formulář k vyplnění) a odpovědnou osobou mu může být jeho velitel starší 18-ti let.

 

Přihlášení na akci a výše vstupného:

od 1.1.2016 do 31.3.2016

Povstalci, afgánští civilisté, pakistánští civilisté a PRESS - vstupné 500kč / osoba 

ISAF, PMC, ANA, ANP, Povstalci - vstupné 600kč / osoba 

Toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky a je pouze pro prvních 300 přihlášených účastníků na akci!!!

Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 14. 4. 2016

od 1.4.2016 do 22.7.2016

Povstalci, afgánští civilisté, pakistánští civilisté a PRESS - vstupné 600kč / osoba 

ISAF, PMC, ANA, ANP - vstupné 700kč / osoba 

Toto zvýhodněné vstupné je podmíněné platbou do 14dní od odeslání přihlášky!!!

Platby musí být na náš účet připsány nejpozději 19. 7. 2016

Jelikož Protector XIII. není otevřenou akcí, musí každá přihláška projít schválením pořadatele. Pokud dojde k zamítnutí přihlášky až po zaplacení vstupného, vrátí pořadatel přihlášenému startovné v plné vyši.

Pro platbu na místě akce je stanoven příplatek ve výši 100kč.