ISAF - Combined Joint Task Force 82

CJTF82 patch

IMG 7394 XPSilné uskupení vybraných a prověřených jednotek pod zkušeným velením vybuduje v provincii Zábul základnu a naváže přátelské kontakty s místním obyvatelstvem. Jelikož mise a mandát ISAF v regionu je mírová, zahájí mezinárodní jednotky v oblasti rekonstrukční práce, humanitární pomoc a operace k zajištění míru a klidu v oblasti. Silná a přátelská spolupráce s místním obyvatelstvem je základním kamenem úspěchu mezinárodních jednotek.

Všechny jednotky ISAF jsou ubytovány ve vojenských stanech na hlavní základně Fort Protector.

Na základně je zajištěno kompletní zázemí včetně chemických toalet, pitné vody, vojenské kantýny, elektrocentrál a dalších stanů které jsou pro příslušníky ISAF k dispozici.

 

Průzkumné týmy

Oči a uši jednotek ISAF jsou průzkumné týmy. Ty jsou do prostoru akce vyslány již v prvních minutách akce a v ternu působí několik hodin, ale i několik dní. Úspěch či neúspěch spojeneckých akcí je na informacích získaných od průzkumníků přímo závislí. Průzkumníci operují ve 2-3 členných týmech a jejich úkolem je z převážné většiny sběr informací. Není to práce pro každého, ale pokud Vás taková činnost baví, neváhejte a přihlaste se k průzkumu.

Přibližně dva měsíce před akcí probíhá výcvik průzkumných jednotek, kde dochází ke secvičení jednotlivých týmů a zavedení standardů podle kterých průzkumné jednotky na našich akcích fungují.

 

P.E.S.IMG 7536 XP

Důležitým pomocníkem velení ISAF je navigačně-komunikační systém P.E.S. (Personal Eye System), který velení ISAF používá pro řízení všech čet i průzkumných hlídek. Každá samostatná jednotka má k dispozici jeden tablet se systémem. Do systému je možné připojit i telefony či tablety účastníků akce (je potřeba včas nahlásit organizátorům).

 

Ústrojová kázeň

povinná: pouštní maskovací uniformy nebo multicamy, ochranná helma, neprůstřelná/střepinová vesta

Výjimky může udělit velení ISAF pro jednotky zvláštního určení.

 

 

Hlavní povinnosti jednotek ISAF

- Vybudování perimetru a zajištění bezpečnosti přidělené základny ISAF
- Zajištění strážní služby na přidělené základně ISAF
- Patroly v okolí základny k demonstraci přítomnosti ISAF a zajištění bezpečnosti
- Zajištění strážní služby na přidělených kontrolních stanovištích
- Získání si srdcí a myslí místních domorodých obyvatel
- Útoky proti bojovníkům Tálibánu a dalším povstaleckým skupinám

 

Velení ISAF Harry

Do funkce hlavního velitele ISAF pro akce Bloody Sunrise V., Operace Lizzard VI. a Protector XII. byl opět zvolen Harry.

Harry má za sebou velení na těchto akcích:

- hlavní velení ISAF na Operaci Lizzard V., VI.

- hlavní velení ISAF na Bloody Sunrise V.

- hlavní velení ISAF na Protector XI., XII.

- hlavní velení SIDU batelionu na Bergeru XI. a PMC na Bergetu XII.

 

Dále byl velitelem průzkumných operací na akcích Operace Lizzard IV., Bloody Sunrise IV., Protector – Kartelové války VI., nebo Protector VI., VII. a VIII.

A na akcích Protector IX. a X. měl pro změnu na starosti „badguys“, čili Tálibán.

 

 

  

banner ISAF